Nem lehet örökké a be nem avatkozás politikáját követni – vallja a holland zöldpárti politikus, a legújabb Magyarország elleni jelentéstevő

2025. április 18. 10:59

Tineke Strik szerint fontos eszköz van a kezükben, amit nem kellene félni használni.

2025. április 18. 10:59
null

Magyarországon járt a közelmúltban Tineke Strik, a holland zöldpárti politikus neve onnan lehet ismert, hogy ő készíti el a magyar jogállamiságról szóló jelentést az Európai Parlamentben, ami az alapja a Magyarország elleni hetedik cikk szerinti eljárásnak. „Most azt érzem, hogy az ellenségesség mértéke nőtt velünk szemben, mintha ellenséges szereplőként lennénk beállítva” – értetlenkedett a politikus a 24.hu-nak adott interjújában. 

Mintha utasítás vagy szándék lenne arra, hogy mindig azt a benyomást keltsék, mintha kettős mércét alkalmaznánk Magyarországgal szemben, elfogultak lennénk, vagy előítéleteink lennének. (...) Nehéz megérteni, miért ezt az attitűdöt választják”

– fogalmazott.

Szavai szerint a legjellemzőbb találkozó a Szuverenitásvédelmi Hivatalnál volt, ahova nagy mikrofonokat, reflektorokat, kamerákat szerveztek be. „Amikor jeleztük, hogy mi nem így szoktunk megbeszélést folytatni, mert zárt ajtók mögött zajlik a véleménycsere, azt válaszolták: »akkor ki akarják zárni a magyar állampolgárokat? Azt hittük, önök az átláthatóság hívei.« Ez volt a legellenségesebb beszélgetés” – tette hozzá.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal csütörtökön közzétett egy felvételt, amelyen az látható, ahogy a LIBE delegációvezetője megakadályozta, hogy videó- vagy hangfelvétel készüljön a megbeszélésről. A LIBE delegációvezetője ezáltal azt is megakadályozta, „hogy a magyar és az európai állampolgárok hiteles és pontos képet kaphassanak a Brüsszel által Magyarországgal szemben folytatott koncepciós eljárásról.” A LIBE bizottság tagja az a Michał Wawrykiewicz, aki 

közel áll a magyarországi ellenzékhez is, hiszen korábban beszédet is tartott a Tisza Párt rendezvényén, és nagy támogatója Magyar Péternek. 

Ezt is ajánljuk a témában

Tineke Strik a 24-nek adott interjújában arról beszélt, Magyarországon a hanyatlás folyamatos, álláspontja alapján a büntetlenség különösen veszélyes, az EU későn reagált, mert nem volt hozzászokva „ilyen típusú visszafejlődéshez”.

Az Európai Bizottság több eljárást indított, és Magyarország volt az egyik fő oka annak, hogy a kondicionalitási rendeletet bevezettük. De ez önmagában nem oldja meg a problémát. A tagállamoknak is lépniük kell – nem lehet örökké a be nem avatkozás politikáját követni. Fontos eszköz van a kezükben, nem kellene félni használni, mert lehet, hogy ez hozná vissza közéjük Orbán Viktort”

– tette hozzá. 

Az uniós pénzekkel kapcsolatban a holland zöldpárti politikus azt mondta, úgy tűnik, mintha Magyarország zsarolná Brüsszelt és az együttműködéshez a neki járó uniós forrásokat kérné. 

Ez nagyon egészségtelen. Sosem lehet pontosan tudni, mit kap meg miért. A bizottság döntései sem mindig tűnnek pusztán szakmainak”

– jegyezte meg. 

Arra a kérdésre, kimegy-e idén a Pride-ra, Strik úgy felelt:

Igen, mindenképpen.

 Nyitókép: Kocsis Zoltán/MTI

 

Összesen 94 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Felvidéki MAGYAR
2025. április 19. 07:27
Rusnya zsidó qrw@!
Tehetős Totó
2025. április 19. 05:37
Jön a Pride-ra? Nehogy nekivetközzön! Brrrrr.
Bodzay
2025. április 18. 23:31
A tartalom és forma egysége.
Dorset Naga
2025. április 18. 22:13
Kócos asszony.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!