Magyarországon járt a közelmúltban Tineke Strik, a holland zöldpárti politikus neve onnan lehet ismert, hogy ő készíti el a magyar jogállamiságról szóló jelentést az Európai Parlamentben, ami az alapja a Magyarország elleni hetedik cikk szerinti eljárásnak. „Most azt érzem, hogy az ellenségesség mértéke nőtt velünk szemben, mintha ellenséges szereplőként lennénk beállítva” – értetlenkedett a politikus a 24.hu-nak adott interjújában.
Mintha utasítás vagy szándék lenne arra, hogy mindig azt a benyomást keltsék, mintha kettős mércét alkalmaznánk Magyarországgal szemben, elfogultak lennénk, vagy előítéleteink lennének. (...) Nehéz megérteni, miért ezt az attitűdöt választják”
– fogalmazott.
Szavai szerint a legjellemzőbb találkozó a Szuverenitásvédelmi Hivatalnál volt, ahova nagy mikrofonokat, reflektorokat, kamerákat szerveztek be. „Amikor jeleztük, hogy mi nem így szoktunk megbeszélést folytatni, mert zárt ajtók mögött zajlik a véleménycsere, azt válaszolták: »akkor ki akarják zárni a magyar állampolgárokat? Azt hittük, önök az átláthatóság hívei.« Ez volt a legellenségesebb beszélgetés” – tette hozzá.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal csütörtökön közzétett egy felvételt, amelyen az látható, ahogy a LIBE delegációvezetője megakadályozta, hogy videó- vagy hangfelvétel készüljön a megbeszélésről. A LIBE delegációvezetője ezáltal azt is megakadályozta, „hogy a magyar és az európai állampolgárok hiteles és pontos képet kaphassanak a Brüsszel által Magyarországgal szemben folytatott koncepciós eljárásról.” A LIBE bizottság tagja az a Michał Wawrykiewicz, aki
közel áll a magyarországi ellenzékhez is, hiszen korábban beszédet is tartott a Tisza Párt rendezvényén, és nagy támogatója Magyar Péternek.